İstanbuldaki Nargileciler

Post 17 of 17

İstanbuldaki Nargileciler
Şehrin yoğun stresinden uzaklaşmak isteyenler haftasonlarını keyif alabilecekleri şekilde geçirmeyi planlanlar. Bunun için eşsiz İstanbul manzarasında çay içmek bile bambaşka bir his oluşturur. Bunun yanında çay bahçelerinde veya kafelerde nargile keyfi bambaşkadır. Bunun tiryakileri için geçen o zamanın verdiği keyif başka hiçbir yerde yoktur. İstanbul’daki nargileciler bu anlamda müşterileri için her türlü ayrıntıyı düşünerek tasarlama yapmışlardır. Nargilenin çeşitlerini çoğaltarak kişilere birbirinden farklı seçenek sunmuşlardır. Zamanın ilerlemesiyle birlikte yediğimiz veya içtiğimiz her şeyden nargile çeşidi çıkmaya başlamıştır. Farklı tatlar denemek kişilerin oldukça hoşuna da gitmektedir. Sigaradan daha fazla uzun sürdüğü ve keyif verdiği için sigara içmeyip sadece nargile keyfi olan insanları düşündüğümüzde bu şekilde ki çeşitlendirmenin oldukça güzel ve keyif veren durumu ortaya çıkmaktadır.

Bunun bir çeşit tiryakilik olduğunu düşündüğümüzde bunu kullanan müşteriler için de her türlü özeni göstermek gerekecektir. Diğer şehirlere oranla İstanbul’daki nargileciler bu konuda daha fazla hassas davranmaktadırlar. Müşterilerde bu hassasiyeti beklemektedirler. O nargilenin müşteriye hazırlanması, her türlü ayrıntısına dikkat edilmesi ve sonunda İstanbul eşliğinde nargilenin içilmeye başlanması yaşanacak türden bir keyif olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerçekten de bu da bir tür kişide takıntılık durumu oluşturmaktadır. Kişileri eleştirmek yerine onların ellerinde bulunan bu zevki yaşamalarına yardımcı olmak gerekmektedir. Zararını içen insanlar düşünmedikleri için bunları bir saatten sonra onlara anlatmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Kişileri bu konuda rahat bırakmak en güzelidir.

Kafe sahiplerinin de kendi içlerinde dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Kimseye içme denilmese de içen kişilerin yaşlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sırf para kazanmak için küçük yaşta nargile içmek isteyenlere hazırlayıp vermek oldukça yanlış bir davranıştı. Nitekim İstanbul’daki nargileciler bu konuda oldukça hassas davranmaktadırlar. Büyük şehrin verdiği önemi düşündüğümüzde bu tarz belki de basit gelecek davranışları büyük bir önemle dikkat etmektedirler. Küçük yaşta ki çocukların bunu içerek büyük adam olmuş havası yaratması sağlığına verdiği zararın neredeyse yanında bir hiç olarak kalmaktadır. İşletme sahiplerinin göstermiş olduğu bu özen sayesinde bu durumdan uzaklaşabilme imkanları ortaya çıkmaktadır.

This article was written by admin

MENU