Nargile Store

Bir tütün içme biçimi olan nargile, doğu kültürüne ait bir öğe gibi algılansa da aslında Hindistan’da doğduğu söylenir. Kısa sürede tiryakilik yapan nargilenin Osmanlı’daki yeri de ayrıdır. İçimi basit görünse de, nargile kültürünün oturması ve geleneksel hale gelmesi epey uzun yılları almış ve neredeyse doğu kültürüne ait bir unsur haline gelmiştir. Nargile içmek dediğimiz gibi bir kültürdür ve her yerde her ortamda içilmez, ambians sahibi kaliteli ortamlarda içilen nargilenin keyfi bir başka olmaktadır. İstanbul’da tarihi yarım adada, boğaza sıfır, yeni bir mekan açıldı; Kubbe-i aşk, siz hiç burada nargile tüttürdünüz mü? Nargile içmenin insana bu kadar huzur verdiği bir başka ortam daha olduğunu sanmıyorum.

Mis gibi tertemiz bir atmosfer, doğu esintileri ile hazırlanmış bir dekorasyon, yani tam İstanbul için dizayn edilmiş ve bulunduğu ortamla bütünlük sağlayan bir kafeterya. Aynı zamanda yemek de yiyebileceğiniz çok şık bir mekan olan Kubbe-i aşk, sizi sizden alacak ve geçmişin kucağına atacaktır. Geçmiş ile bu denli iletişim sağlamayı başaran bir başka yer olduğunu tahmin etmiyorum. Nargile içerken içinize çekeceğiniz çeşitli aromalar, sizi egzotik bahçelere götürecek ve alacağınız zevk ve keyif bir kat daha artacaktır.

Süleymaniye’nin muhteşemliği, bir yanınızda Mısır çarşısının tarihi dokusu, diğer yandan boğazınıza kadar gelen hafif deniz rüzgarı, nargile içmenin daha önce bu kadar güzel olmadığını size hatırlatacak ve böyle güzel bir mekana sizi kavuşturanlara teşekkür edeceksiniz.

MENU